niedziela, 24 maja 2015

Rozdział 1

Wszystkie rozdziały będą pisane z punktu widzenia Scarlett. W razie zmian napiszę. Zapraszam do czytania.

Dzisiejszy ranek był strasznie zapracowany. Zaspałam i miałam tylko 30 minut na poranną toaletę, ubranie się, zjedzenie śniadania i spakowanie torby. Gdy byłam już gotowa razem z wujkiem wsiedliśmy do samochodu. Zostało nam 10 minut, więc powinniśmy zdążyć. Podczas jazdy nie rozmawialiśmy ze sobą co mi nawet pasowało. Strasznie się denerwowałam, więc postanowiłam posłuchać muzyki. To mnie zawsze uspokaja. Sięgnęłam po telefon i puściłam sobie piosenkę 5 Seconds Of Summer - What I Like About You. Powinniście wiedzieć, że 5SOS to jeden z moich ulubionych zespołów. Tak jak się spodziewałam po chwili byliśmy przed moim nowym liceum. Był to dosyć duży budynek i bałam się, że się zgubię. Jednak po chwili klepnęłam się w czoło. Ty idiotko! pomyślałam. Moim największym problemem nie jest wielkość szkoły, ale język angielski, którego nie używałam od dobrych kilku lat. Zazwyczaj mam dobrą pamięć, ale i tak nie wiadomo czy nie palnę jakiejś głupoty, czy nie obrażę przypadkiem nauczyciela. Zawsze, gdy się denerwuje plącze mi się język, a teraz gdy pożegnałam wujka i sama przekraczam próg liceum... To coś o wiele więcej niż zwykłe zdenerwowanie. Jestem przerażona. Jednak jakimś cudem udało mi się zebrać w sobie i poszłam dalej korytarzem (...)

2 komentarze:

  1. Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘lorem ipsum’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).

      Usuń

Szablon by Katrina